Marocký běžec Abdelkabir vytvořil při Trmické desítce rekord závodu

Přijel, běžel, zvítězil. V české republice žijící marocký běžec Saji Abdelkabir vytvořil časem 31:15 ve čtvrtém ročníku Trmické desítky za Přemyslem Oráčem nový rekord závodu. Obdiv však patří všem, kteří v náročných podmínkách připomínajících prádelnu při vyvářce závod absolvovali, velký dík pak Trmičákům, kteří se podíleli na organizaci a partnerům akce.

Saji Abdelkabir zvítězil stylem start – cíl. „Škoda, že se po startu nevytvořila skupinka, která by alespoň část tratě běžela spolu. Věřil bych si v takovém případě i na čas hluboko pod 30 minut,“ litoval v cíli závodu jeho vítěz.
Nutno však poznamenat, že tempo 3:07 – 3:08 bylo pro většinu soupeřů vražedné. Zvláště v panujících podmínkách, za horka a při vysoké vlhkosti vzduchu. Přesto však potěšilo zlepšení některých z nich ve srovnání s loňským rokem, kdy byly podmínky podobné.
Platí to zejména o Petru Zudovi. Loni běžel v čase 36:25, letos se zlepšil na 34:21. Letošní Petrův běžecký trénink měl pod kontrolou trenér Václav Dius a výsledky této spolupráce jsou viditelné. Vysoký standard si udržují čtyřicátníci Josef Procházka a Martin Roubíček.
V závodě žen jasně dominovala sokolovská učitelka, účastnice maratonu na OH v Londýně 2012 Ivana Sekyrová. Cílovou páskou proběhla v čase 37:52 a před další skvělou běžkyní, mistryní České republiky v maratonu z roku 2014 Kateřinou Kriegelovou Kratochvílovou (38:50), měla náskok bez dvou sekund minutu.
„Opravdu již běhám jen pro radost,“ prozradila před startem letos šestačtyřicetiletá Sekyrová, která do Trmic dorazila ze Sokolova vlakem. Potěšil návrat další učitelky, ústecké Zuzany Rusínové. Po mateřských povinnostech se začíná blížit svým nejlepším časům. I jí v cíli naměřili čas pod 40 minut (39:36).
Mezi veterány doběhl o příčku za Přemyslem Oráčem (Kamilem Němcem) třiaosmdesátiletý Jiří Pejpal reprezentující oddíl TJ Liga 100 Praha. Závod dokončil v čase 1:17:29. Tento výkon a vitalita ve vysokém věku jsou obdivuhodné, stejně tak zaslouží úctu v nejstarší ženské kategorii čas 47:12 vítězky této kategorie Zuzany Vítkové.
V závodě dvojic si pro vítězství, a tím pádem i pro kupón pro účast ve štafetě při Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem, doběhli Vladimír Slezák a Lukáš Eliáš (37:27).
Pořadatel akce, město Trmice, děkuje partnerům akce, společnostem ČEZ, Stanley Black&Decker, Hypermarket Globus, AUTO UL, RUNCZECH, ATOK, dále Střední škole řemesel, obchodu a služeb za poskytnutí zázemí pro registrace a šatny, Policii České republiky za zajištění trasy závodu, časoměřičům – firmě Apachi, občanům obcí podél trasy za fandění, panu Myslivcovi a dalším občanům Trmic  a záchranářům za vytvoření vodní osvěžovací sprchy a dobrovolníkům za pomoc při organizaci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.