Trmická desítka mění termín konání a přemisťuje prezentaci na zámek

S několika změnami přichází letos pořadatelé závodu Trmická desítka za Přemyslem Oráčem. Tou nejzásadnější je změna termínu konání závodu. Letos se poběží 22. září. Mění se i místo prezentace a závod přichází s dalšími novinkami.
Nové termíny se v nabitém kalendáři běžeckých závodů nenacházejí jednoduše. Termínová kolize s triatlonem a kvadriatlonem Miladatlon, to byl hlavní impuls ke změně termínu. Triatlon s plaveckou částí se do chladnějších měsíců dá těžko přesunout, řada běžců se navíc závodu v dosavadním srpnovém termínu nemohla zúčastnit z důvodu čerpání dovolené mimo region.
„Běžcům nasloucháme. Vyslyšeli jsme hlasy volající po tom, že závod by si zasloužil více přiblížit zámku. Na zámek tedy letos přemisťujeme prezentaci a část zázemí, na start to pak bude jen kousíček. Zvažujeme posunutí místa startu a cíle ještě blíže k zámku,“ říká za pořadatele, město Trmice, jeho starostka Jana Oubrechtová.
Další část zázemí v podobě šaten a sprch zůstane zachována v prostorách Střední školy obchodu, řemesel a služeb na trmickém Václavském náměstí.
V zázemí závodu bude letos nově stánek záchranářů s ukázkami technik první pomoci. Tyto ukázky předvedou záchranáři ze spolku MEDIC Ústí nad Labem, z.s.
Potvrzena je i spolupráce s některými partnery z minulých ročníků. Pomoc opět přislíbila společnost AUTO UL a.s., autorizovaný dealer vozů Škoda. „Jsme s vámi již od prvního ročníku, můžete s námi počítat i letos,“ říká Jaromír Šmejc, ředitel společnosti.
Věříme, že přízeň závodu zachovají i další tradiční partneři, s nimiž se chystáme jednat, především Black and Decker, Hypermarket Globus Trmice a podaří se přivést i další, nové partnery.

Sledujte naše webové stránky a facebook. Již brzy spustíme registrace k letošnímu ročníku závodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.