Přemysl Oráč fandil, předával medaile a chválil organizátory běhu

Sobota 12. září se povedla. Hodinu před startem Trmické desítky za Přemyslem Oráčem se mezi sportovci šuškalo, že tentokrát přijedou borci ze zahraničí. Největším favoritem mezi muži byl jednoznačně několikanásobný Mistr České republiky Vít Pavlišta. Všichni si ho fotili, očekával se traťový rekord. Ženský závod byl otevřený. Ředitel akce Petr Kostovič vítal hosty, komentátor David Cihlář znal snad každého v trenýrkách, starostka Jana Oubrechtová několikrát předvedla stylový běh mezi domácími úkoly, Kamil Němec v roli bájného hrdiny osedlal kolo místo koně a vyrazil k pomníku. Zuzka Rusínová – Kotěšovcová představila divákům těhotenské bříško a talentovaného Vojtu (4), který v zámeckém parku vyhrál svůj první závod v životě. Mezi diváky byla i nestárnoucí Bedřiška Kulhavá (88), doprovázela ji dcera Jana Vápeníková. Obě tleskaly všem a své hlasivky opravdu nešetřily. Přesně v 11:00 byla desítka odstartována, do cíle podle startovní listiny doběhlo 83 borců. Stejně jako na Ústeckém půlmaratonu v čele startovního pole jel luxusní vůz časomíry s policejním doprovodem. Po organizátorské stránce to prostě nemělo chybu!

Po půl hodině se vrátil do parku s rukama nad hlavou Vít Pavlišta, jeho čas 00:30:11 byl skutečně rekordní. Mezi ženami byla nejrychlejší nenápadná kráska z Běloruska Katsiaryna Ptashuk se startovním číslem 86 na těle. Závěrečný ceremoniál byl v režii Petra Kostoviče, který děkoval běžcům, divákům, sponzorům, časoměřičům, hudební produkci i dobrovolníkům. Tři nejlepší muži a ženy obdrželi šeky, další borci na bedně přebírali věcné ceny. Tombola celou akci uzavřela. Sedmý ročník Trmické desítky za Přemyslem Oráčem ukázal, že koronavirus sportovce nezlomil, talentovaných dětí tu máme dost a slušných lidí ještě víc.

Miroslav Vlach

Fotogalerie na webu města Trmice

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.