Trmická desítka letos součástí Trmických slavností a s několika novinkami

Již pošesté v řadě se v září uskuteční běžecký závod Trmická desítka za Přemyslem Oráčem. Poprvé se bude konat v den Trmických slavností. Novinkou tak bude vyhlášení vítězů na velkém pódiu v parku za zámkem a atrakce pro děti v době konání závodu.

„Letos bychom účastníky závodu rádi pozvali i na Trmické slavnosti, které začínají po běhu. Vstupné na odpolední a večerní akce budou mít díky účasti v běhu zdarma. Děti se vedle účasti v dětském běhu mohou v době konání závodu těšit i na připravenou atrakci, “ říká za pořadatelské město Trmice starostka Jana Oubrechtová.

„Připravujeme také další osvědčenou službu pro běžce. K dispozici bude zkušený sportovní masér. Kvůli kvalitnějšímu sociálnímu zázemí se vracíme do Střední školy řemesel, obchodu a služeb, kde bude také prezentace,“ přidává další informace k letošnímu ročníku ředitel závodu Petr Kostovič.

Závod se uskuteční 14. září. Jde o silniční běh. Běží se na trase od zámku k pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích a zpět. Trasa hlavního závodu, který odstartuje v 11 hodin, měří deset kilometrů.

Kdo si netroufne na celou desítku, může se zúčastnit závodu dvojic na dvakrát pět kilometrů s předávkou u pomníku Přemysla Oráče. Doprava na předávku k pomníku a zpět do cíle bude zajištěna.

Dětské běhy startují před hlavním závodem postupně od 10:15. Děti si podle věku vyzkouší trasy od 100 do 400 metrů. Startovné je pro všechny děti zdarma.

Pro nejrychlejší účastníky jsou připraveny ceny, které věnovali partneři závodu, společnosti Stanley Black & Decker, RunCzech, AUTO UL, Hypermarket Globus Trmice, Cosmetics ATOK International s.r.o. Pořadatelem závodu je město Trmice.

Více informací o běhu najdete na webových stránkách www.trmickadesitka.cz, případně na facebooku Trmické desítky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.