Devátý ročník Trmické desítky ovládl pán v klobouku

Na Trmickou desítku za Přemyslem Oráčem v klobouku přišel, běžel a doběhl v něm v čase 34:27 i na prvním místě. Vítězství a finanční prémii za ně vybojoval letos dvacetiletý Martin Růžička.

„Máte pivo?“ To byla jeho první slova po protnutí cílové pásky. Vzápětí vysvětlil i speciální pokrývku hlavy, s níž absolvoval celý závod: „V letních parnech na počátku léta jsem běhal úseky na dráze a utrpěl jsem úžeh. Od té doby nosím klobouk.“

Na druhém místě za ním doběhl v čase 34:58 Michal Vokrouhlík, třetí místo patřilo Patriku Kadrabovi za desítku absolvovanou v čase 35:20. Velký respekt zaslouží i letos jednašedesátiletý veterán Čeněk Filingr, který doběhl na celkově pátém místě ve skvělém čase 37:21.

Mezi ženami kralovala domácí běžkyně Zuzana Kotěšovcová (Happy Loop), která přes své předstartovní obavy, že tentokrát to určitě nebude ona, kdo vyhraje mezi ženami, doběhla do cíle jako první, na sedmém místě absolutního pořadí v čase 28:25.

„Raději jsem si od počátku vytvořila náskok, který jsem se snažila udržovat až do cíle a vyšlo to,“ prozradila po doběhu svou taktiku v závodě jeho vítězka.

Druhé místo patří Hance Jakubíčkové (PSK Olymp Praha) za výkon v čase 39:02, třetí doběhla Jana Zimová (Maraton klub Kladno). Ta cílovou pásku protnula v čase 39:54.

Klobouček dolů i před výkony třiasedmdesátiletého Miroslava Gliera, který závod dokončil v čase hluboko pod jednu hodinu (52:43) a Zuzany Vítkové, která mezi nejzkušenějšími ženami finišovala v čase 46:18.

Nejrychlejšími borci z Trmic byli David Pelíšek (45:43) a Jindra Milcová (54:36).

Silničního závodu na deset kilometrů se za běžecky příjemného počasí zúčastnilo 85 vytrvalců a vytrvalkyň, šest dvojic si vyzkoušelo stejnou trasu od zámku v Trmicích k pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích v závodě na 2×5 kilometrů.

V zámeckém parku běhaly děti. Pro ně i pro dospěláky připravil po celou dobu konání závodu program ústecký T-Club pod vedením instruktorky Veroniky Slavíkové.

Akci vedle již zmíněného T-Clubu podpořili i další partneři, jimiž byly společnosti ČEZ, Metrostav DIZ, Hypermarket Globus a hannah. Zvláštní poděkování patří Policii České republiky za zajištění trasy vedoucí po silnici z Trmic do Stadic a všem pořadatelům, kteří se podíleli na hladkém průběhu při registracích v trmické Střední škole obchodu řemesel, služeb, zázemí a na trase závodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.